1. Attention: We have put together a thread with tips and a tutorial video to help with using the new software. Please take a moment to check out the thread here: Trapshooters.com Tutorial & Help Video.
    Dismiss Notice

Where are 2013 Delaware state shoot results

Discussion in 'Shoot Information, EVENTS, Clinics & Results' started by grnberetcj, May 30, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. grnberetcj

    grnberetcj Active Member

    Joined:
    Jan 29, 1998
    Messages:
    5,680
    Try the above site.
     
  2. DTULL

    DTULL TS Member

    Joined:
    Mar 26, 2010
    Messages:
    128
    SEND ME YOUE E-MAIL BY A PM AND I WILL SEND YOU A COPY
     
  3. grnberetcj

    grnberetcj Active Member

    Joined:
    Jan 29, 1998
    Messages:
    5,680
    Subject: 2013 DE state shoot winners list

    Event 1: Richard Johnson Memorial Handicap


    Open Champion: Frank Baker III 94

    Open 18-21 yd : Tim Duffy 89

    Open 22-23 yd : Bill Harrison 89

    Open 24-25 yd : Elizabeth Evering 87

    Open 26-27 yd : Ronald Sutton 90

    Open Lady : Michele Luciano 89

    Open Veteran : Richard Belotti 90

    Open Junior : Kevin Sutton 74


    Event 2: John Burke Memorial Singles


    Open Champion : Don Whittington 97

    Open AA champ : Ronald Sutton 96

    Open A champ : Bill Harrison 95

    Open B champ : Arther Colabella 95

    Open C champ : Jon Ent jr 96

    Open D champ : Tim Duffy 88

    Open Lady : Susan Gullotta 85

    Open Veteran : Joe Sissano 97


    Event 3: Walter Marvel Memorial Doubles


    Open Champion : Steve Hawkins 91

    Open AA champ : Lou Goodwin 84

    Open A champ : John Godwin 82

    Open B champ : Mike Reilly 90

    Open C champ : Eddie Cotton 83

    Open D champ : Richard Belotti 78

    Open Lady champ: Catherine Brown 61

    Open Veteran : Robert Long 87


    Event 4: Delaware Doubles Class Championship

    ATA Res class A : William Alfree 85

    ATA Res class B : David Henry 82

    ATA Res class C : Vincent Buono 79

    ATA Res class D : William Wasik 70

    Open class AA : Edward Taylor 90

    Open A class : Dylan Kline 88

    Open B class : David Poliziani 89

    Open C class : Chris Griscom 84

    Open D class : Ean Taylor 83

    Open Lady : Lisa Long 88

    Open Veteran : Steve Hawkins 85

    Open SR Veteran : Buddy Spiering 80

    Open Sub Junior : Kevin Sutton 88

    Open Junior : Kie Kababik 90


    Event 5: Delaware Preliminary Handicap

    Res Champion : William Alfree 93

    Res 18-21 yd : Richard Belotti 91

    Res 22-23 yd : David Henry 85

    Res 24-25 yd : John Minner 63

    Res 26-27 yd : John Patchell 80

    Open Champ : Frank Baker III 94

    Open 18-21 yd : Mike VanNote 87

    Open 22-23 yd : Bill Harrison 88

    Open 24-25 yd : David Selby 87

    Open 26-27 yd : Ronald Sutton 87

    Open Lady : Cheryl Jeter 86

    Open Veteran : Anthony Dimeo 89

    Open SR Vet : Ohmer Webb 92

    Open Sub Jr : Christian Koerbler 90

    Open Junior : Gunner Criste 86


    Event 6: Delaware Single Class Championship

    ATA Res class AA : William Alfree 95

    ATA Res class A : David Henry 95

    ATA Res class B : Bud Fini 95

    ATA Res class C : Ron Vincent 91

    ATA Res class D : Bill Winkler 82

    Open class AA : Robert Malmstetd 98

    Open class A ; Bob Aldridge 99

    Open class B : Chris Griscom 94

    Open class C : Buddy Spiering 93

    Open class D : Cheryl Jeter 91

    Open Lady : Kate Schmidt 93

    Open Veteran : Jerry Burkert 97

    Open SR Veteran: Fred Minus 97

    Open Sub Jr : Christian Koerbler 98

    Open Junior : Dylan Kline 95


    Event 7: Kie Kababik Singles Championship

    ATA Res Champ : Kie Kababik 193

    ATA Res Runner Up : John Patchell 188

    ATA Res class AA : Bob Minikel 178

    ATA Res class A : David Henry 187

    ATA Res class B : Bud Fini 183

    ATA Res class C : Bryan Cheeseman 179

    ATA Res class D : Alan Bennett 178

    Res Lady 1 : Catherine Brown 175

    Res Lady 2 : Patricia Rust 184

    Res Sub Veteran : William Alfree 189

    Res Veteran : Jerry Burkert 188

    Res SR Veteran : Charles Boyko 188

    Res Sub Junior : Brandon Novosel 140

    Open Champion : Ronald Sutton 197

    Open class AA : John Kirksey 195

    Open class A : Curtis Criste 194

    Open class B : Ken Simpson 187

    Open class C : William Taylor 181

    Open class D : Donn R Eck 178

    Open Lady 1 : Lisa Long 188

    Open Lady 2 : Kate Schmidt 192

    Open Sub Vet :Bob Aldridge 192

    Open Vet :Steve Hawkins 194

    Open Sr Vet : Charles Morris 186

    Open Sub Jr :Kevin Sutton 187

    Open Jr : Dylan Kline 191

    Open Jr Gold :Osker Reynolds 189


    Event 8-Kie Kababik Doubles Championship

    ATA Resident Champ: Kie Kababik 89

    ATA Resident R/U: Mike Sharkey 89

    Res. Class AA: John Patchell 86

    Res. Class A: Steven Warren 77

    Res. Class B: David Henry 81

    Res. Class C: John Wayne Minner 82

    Res. Class D: Daryl Tull 68

    Res. Lady 1:Catherine Brown 78

    Res. Lady 2: Patricia Rust 79

    Res. Sub Vet: William Alfree 87

    Res. Vet: Jerry Burkert 87

    Res. Sr. Vet: Jacques Smock 84

    Open Champion: Jack Clark 96

    Open Class AA: Robert Malmstedt 89

    Open Class A: Francis Whittington 95

    Open Class B: Douglas E Pfaff 89

    Open Class C: Kenny Jackson 88

    Open Class D: Cheryl Jeter 83

    Open Lady 1: Lisa Long 88

    Open Lady 2: Kate Schmidt 69

    Open Sub Vet: Earl Bangs 92

    Open Vet: Steve Hawkins 93

    Open Sr. Vet: Buddy Spiering 80

    Open Sub Jr: Kevin Suttong 95

    Open Jr: Tucker Witt 90

    Open Jr Gold: Osker Reynolds 91


    Event 9-Catherine Brown Handicap Championship

    ATA Res. Champ: Jay Faulkner 94

    ATA Res. R/U: Mike Sharkey 91

    ATA Res. 3rd: Rickey Fortner 91

    ATA Res. 4th: David Henry 89

    ATA Res. 5th: Jacques Smock 88

    ATA Res. 6th: Jerry Burkert 88

    Res: 18-21yards: Robert Kaucic 88

    Res. 22-23 yards: Gary Waalkes 88

    Res. 24-25 yards: William Alfree 87

    Res. 26-27 yards: Curt Jones 88

    Res. Lady 1: Catherine Brown 90

    Res. Lady 2: Patricia Rust 84

    Res. Sub Vet: Dirk Harrington 93

    Res. Vet: John Allen 90

    Res. Sr. Vet: Larry Rust 90

    Res. Jr.: Kie Kababik 91
    Open Champ: Ohmer Webb 96

    Open 18-21 yard: Wes Santini 95

    Open 22-23 yard: Kevin Hayden 92

    Open 24-25 yard: Bob Hudson 93

    Open 26-27 yard: Ron Sutton 93

    Open Lady 1: Lisa Long 94

    Open Lady 2: Kate Schmidt 83

    Open Sub Vet: Brian Eisenacher 92

    Open Vet: Paul Sturges 93

    Open Sr. Vet: Frank Siebert 92

    Open Sub Jr: Christian Kerbler 94

    Open Jr: Tucker Witt 90

    Open Jr Gold: Osker Reynolds 85


    High Over All- Events 5-9

    Res. Champ: William Alfree 636

    Res. Class A: David Henry 619

    Res. Class B: Rickey Fortner 586

    Res. Class C: James Daisey 536

    Res. Class D: William Wasik 517

    Res. Lady 1: Catherine Brown 548

    Res. Sub Vet: John Patchell 618

    Res. Vet: Jerry Burkert 621

    Res. Sr Vet: Richard Belotti 587

    Res. Jr: Kie Kababik 629

    Open Champ: Edward Taylor 649

    Open Class AA: Ronald Sutton 646

    Open Class A: Kenny Jackson 628

    Open Class B: Frank Baker III 601

    Open Class C: John Ent 575

    Open Class D: John Pettibone 566

    Open Lady 1: Lisa Long 635

    Open Lady 2: Kate Schmidt 582

    Open Sub Vet: Steve Oman 579

    Open Vet: Bill Harrison 631

    Open Sr Vet: Anton Spiering 594

    Open Sub Jr.: Ean Taylor 595

    Open Jr: Dylan Kline 613



    High All Around-Events 7,8 & 9

    ATA Res. Champ: Kie Kababik 373

    Open Champ: Ronald Sutton 381

    Open Lady 1: Lisa Long 370

    Open Lady 2: Patricia Rust 347

    Open Sub Vet: Earl Bangs 371

    Open Vet: Bill Harrison 372

    Open Sr. Vet: Jacques Smock 347

    Open Sub Jr: Kevin Sutton 370

    Open Jr: Tucker Witt 366

    Open Jr Gold: Osker Reynolds 365
     
Thread Status:
Not open for further replies.
Search tags for this page

bob minikel state of delaware omb

,

lisa long trap shooting